Nr katalogowy: 202
Popiersie kobiety - Le vin nouveau
Austria, Wiedeń, wytwórnia
Fryderyka Goldscheidera, XIX/XX w.
na nieregularnym cokole z motywami roślinnymi - popiersie młodej, roześmianej dziewczyny o półdługich, lekko wijących się włosach z wplecionymi owocami (winogronami?) i w cienkiej sznurkowej opasce z podobnymi gronami owocowymi. Od frontu na cokole napis: LE VIN NOUVEAU, z boku, na ramieniu, ryta sygnatura: Lecarelli (?). Drobne wyszczerbienia przy podstawie.
Jasna glinka terakotowa, z podmalowaniami farbami ceramicznymi, naśladującymi patynę;
wys. 66 cm;
sygn. ryta na ramieniu: Lecarelli(?); z tyłu reliefowa prostokątna plakieta z motywem siedzącej nagiej postaci w profilu, rzeźbiącej figurę, niżej: SCVLPTVRE/ Friedrich Goldscheider? Wien,
niżej, pod plakietą wycisk: REPRODUKTION/ RESERVÉE.
Obok plakiety ryte cyfry: 2189/7/13.
Austria, Wiedeń, wytwórnia Fryderyka Goldscheidera, XIX/XX w.