o Męce Pańskiej,o pokucie, o umartwieniu piąciu ciała
zmysłow, y inszych Prawdach Wiary Chrześcijańskiej,
... na wszystkie roku niedziele zapowiedziany.
o Męce Pańskiej, o pokucie, o umartwieniu piąciu ciała zmysłow, y inszych Prawdach Wiary Chrześcijańskiej, ... na wszystkie roku niedziele zapowiedziany.
Głośnemu na wszystkie czasy Imieniowi JJ. WW. Ich Mciow Panow, Karola Margrabi na Mirowie z Wielopolskich Gonzagi Myszkowskiego, Koniuszego Koronnego […]. Jana Cześnika Kor. Starosty Lanckorońskiego, Hieronima Starosty Zarnowieckiego, generała Woysk J.K.Mci y RzeczyPospolitey, Wielopolskich na Żywcu, y Pieskowej Skale S.P.R. hrabiów, Kawalerów Orła Białego, Na dowód, y powinney oświadczenie wdzięczności poświęcony. Przez X. Samuela od S. Floryana [...].
Warszawa 1749 (Wyd. 1), W Drukarni J. K. Mci y RzeczyPospolitey Collegium XX. Scholarum Piarum; 34 x 21 cm, k. [6], s. 775, [9], 1 drzeworyt herbowy, winiety w drzeworycie;
Oprawa: skóra (z epoki). Stan zach.: dobry; ślady zawilgocenia, niewielkie zabrudzenia, otarcia oprawy i niewielkie ubytki skóry na grzbiecie.
Na odwrocie karty tyt. herb Wielopolskich "Stary Koń", następnie wiersze oraz dedykacja Wielopolskim.
Treść kazań o wymowie moralizującej, kończą się one zazwyczaj refleksją na temat ludzkich grzechów. Opowiada obszernie o sądzie ostatecznym i o piekle.
Wzywa do pobożności i do praktyk katolickich. Szczegółowy spis zawartości por.: „Estreicher”, T. 33.
Samuel Wysocki (1706-1771), pijar, kaznodzieja. Nauczyciel retoryki w szkołach swego zgromadzenia, kaznodzieja w Krakowie i Warszawie. W 1751 będąc prowincjałem został mianowany konsultorem prowincji i rektorem domu warszawskiego. Pod nazwiskiem Samuela S. Flori ano wydał przeszło 25 tomów kazań po polsku i łacinie.