Nr katalogowy: 901
Stolik pomocniczy neorokokowy
fornir - orzech;
Europa Środkowa, po połowie XIX w.
z odsuwanym blatem o falistym zarysie, z szufladką z przegródkami, wsparty na czterech esowatych nóżkach, spiętych u dołu krzyżakiem z tapicerowanym podnóżkiem pośrodku, fornirowany, rzeźbiony; jawor;
fornir - orzech; 77 x 60 x 43,5 cm.
Mebel pomocniczy, prawdopodobnie do przechowywania robótek, wykonany przez rzemieślnika z dużymi umiejętnościami snycerskimi. Zgrabny, wysmukły, o dobrych proporcjach, w stylu nawiązującym do rokoka środkowo-europejskiego, które ponownie stało się popularne w 2 połowie XIX wieku.