Nr katalogowy: 816
Para lichtarzy kościelnych
Europa Zachodnia, Francja?, 1 poł. XIX w.
trójkątne, wsparte na 3 lwich łapach cokoły o ściętych narożach i wklęsłych bokach - ozdobione akantowymi gzymsami, wysklepione dzwonowato, okryte liśćmi akantu podwiniętymi u dołu; trzony w koszach z akantu, kolumnowe, pokryte lancetowatymi liśćmi; w zwieńczeniu misy puklowane, z kolcami do osadzania świec;
brąz, odlew cyzelowany, złocony; wys. 63 cm, szer. podst. 21 cm.