Nr katalogowy: 813
Ładownica austriacka
Austro-Węgry, Wiedeń, monogramista „JS”,
lata 70. XIX w.
skrzyneczka drewniana, obciągnięta czerwoną skórą; boczne ścianki ozdobione srebrnymi plakietami z tłoczonej blachy, z motywem panopliów; wieczko z blachy srebrnej, wyoblone u góry, z krawędziami wykrojonymi w kształt kartuszowy, opasanymi listwą mosiężną, złoconą z listkami akantu w dolnych narożach; pośrodku nałożone godło cesarstwa austro-węgierskiego - orzeł dwugłowy pod koroną, z mosiądzu złoconego; na piersi tarcza z herbem dynastii Habsbursko-Lotaryńskiej i cyfrą cesarza Franciszka Józefa I: „FJ I”; na srebrnych elementach cechy probiercze i złotniczy imionnik: „JS”;
drewno, skóra, srebro pr. 3, mosiądz złocony; wys. 9 cm, szer. 15,2 cm, głęb. 4 cm.
Austro-Węgry, Wiedeń, monogramista „JS”, lata 70. XIX w.