Nr katalogowy: 715
Cukiernica z paterką
St Petersburg, Karl Adolf Seipel (czynny 1846-1876),
probierze Eduard Brandenburg (na paterze)
i Aleksandr Mitin (na cukiernicy), lata 50.-60. XIX w.
wsparte na czterech wolutowych nóżkach dekorowanych u nasady akantem i kwiatkami niezapominajek; brzusiec cukiernicy cebulasty, puklowany z plakietką w kształcie kartusza herbowego; ucha wolutowe dekorowane plastycznymi kwiatkami; nakrywka lekko wysklepiona zwieńczona pełnoplastycznym owocem gruszki na liściu, wnętrze złocone; paterka kolista, czterodzielna, puklowana i żebrowana o uniesionych bokach, z krawędzią górną o wykroju falistym;
srebro próby 84 sygnowane; cukiernica - wys. 15,5 cm, szer. 23 cm, głęb. 14,2 cm;
patera - wys. 8 cm, średnica 23 cm; waga 896 g.
St Petersburg, Karl Adolf Seipel (czynny 1846-1876), probierze Eduard Brandenburg (na paterze) i Aleksandr Mitin (na cukiernicy), lata 50.-60. XIX w.