Nr katalogowy: 712
Solniczka
srebro próby 12 sygnowane; waga 90 g.
Polska, pocz. XIX w.
w kształcie paterki o półkulistej czarce, wewnątrz złoconej, ozdobionej pasem grawerowanego ornamentu ze stylizowanej wici, wspartej na trzech wysokich nóżkach zakończonych kopytkami i kolistej stopie dekorowanej pośrodku grawerowaną czterolistną
rozetą;
srebro próby 12 sygnowane; wys. 8 cm, średnica 6,4 cm; waga 90 g.
Polska, pocz. XIX w.