Nr katalogowy: 705
Buliera z podgrzewaczem
Sheffield, firma James Dixon und Sons,
k. XIX w. (po 1890) - pocz. XX w.
kolista, na cokoliku, dekorowana w dolnej partii wąskimi puklami; z wylewem w formie dzióbka, z płaską nakrywką na zawiasie zwieńczoną gałką (brak drewnianego izolatorka), z pałąkowatym, nieruchomym uchwytem z drewnianą rączką; osadzona na stojaku wspartym na trzech esowatych nóżkach, pomiędzy którymi stelaż z palnikiem spirytusowym; nóżki u góry ujęte obręczą, z dwoma łańcuszkami i blokadą przytrzymującą czajnik;
plater sygnowany (nr modelu 2447); wys. 30,5 cm, szer. 19 cm, głęb. 14,2 cm;
Sheffield, firma James Dixon & Sons, k. XIX w. (po 1890) - pocz. XX w.
Bardzo znana firma angielska produkująca wysokiej klasy srebra i platery, założona w 1806 roku w Sheffield. Miała filie na całym świecie. Brała udział w Światowej Wystawie w Londynie w 1851 roku zdobywając nagrody (za platery). Spośród projektantów pracujących dla firmy był m.in. Christopher Dresser. Została zamknięta w 1992 r.