z dekoracją gałązkami kwiatowymi (na 12 osób)
składa się z dużej wazy z pokrywą z wycięciem na łyżkę, dwu waz niskich z pokrywami z wycięciem na łyżkę, 2 podłużnych sosjerek z talerzowymi podstawami, 5 półmisków prostokątnych o trzech wielkościach, 2 salaterek czworokątnych, 12 talerzy głębokich, 12 talerzy płytkich, 12 talerzy do przystawek i 4 półmiseczków na przystawki ( pod dwa w jednej formie). Razem 52 sztuk. Naczynia z rocaillowo-roślinnym reliefem wokół kołnierzy i brzuśców, o falistych krawędziach i podstawach (wazy), z uchami i uchwytami w formie plastycznych rocaillowych gałązek osadzonych w pędach dębowych.
Krawędzie, uchwyty i uszka złocone. Na kołnierzach, brzuścach oraz wewnątrz waz i sosjerek - gałązki z drobnymi bladoróżowymi i kremowymi kwiatkami.
Przetarte lekko złocenia, drobne uszkodzenie jednego talerza (drobny odprysk od spodu kołnierza).
porcelana, druk naszkliwny o ciemnym konturze, podmalowany ręcznie, złocenia;
waza -wys. 21,5 cm, 34 x 27cm; wazy niższe - wys.14,5 cm, 29 x 23 cm;
sosjerki - wys. 8,8 cm, 22,5 x 14 cm;
półmiski prostokątne - wys. 4,5 cm, 49,5 x 32 cm (1 szt.); wys. 4 cm, 36,8 x 23,8cm (2 szt.); wys. 2,6 cm, 23 x 21,5
cm (2 szt.);
salaterki czworokątne - wys. 6 cm, 25,5 x 24 cm;
talerze głębokie - wys. 3,7 cm, średn. 24,5 cm; talerze płytkie - wys. 2,6 cm, średn. 24,7 cm;
talerze do przystawek - wys. 2,5 cm, średn. 19 cm;
półmiseczki do przystawek - wys. 4,2 cm, 17 x 22,5 cm (2 szt.); wys. 3,5 cm, 13,2 x 20 cm(2 szt.);
sygn. naszkliwnie drukiem zielenią chromu: pomiędzy skrzyżowanymi kreskami litery R. C. oraz 2-dzielna korona zamknięta; poniżej: LOUIS XIV (nazwa wzoru), naszkl. brązem: 316/49 (na wszystkich naczyniach poza wazami i 2 półmiskami prostokątnymi mniejszymi).
Niemcy, Selb (Bawaria), Rosenthal & Co., lata ok. 1898-1906 (początek XX w.).
Efektowny zespół wczesnej porcelany serwisowej Rosenthala, jeden z najstarszych wzorów firmy, wykonywanych z rozmaitą dekoracją barwną. Cienkościenna porcelana doskonale prezentuje się z delikatnym reliefowym wzorem neorokokowym, uzupełnionym elegancką dekoracją kwiatowymi gałązkami i złoceniami.