Nr katalogowy: 612
Żardiniera z irysami
Nieokreślona wytwórnia środkowoeuropejska
(Włocławek?), 1 poł. XX w.?
podłużna, o plastycznie modelowanych bokach z gałązkami barwnych irysów, których kwiaty tworzą nieregularną krawędź naczynia o lekko uniesionych krawędziach bocznych, z plastycznymi liściastymi uchwytami przy krótszych bokach. Lekkie przetarcia złoceń, 2 wyszczerbienia krawędzi (skazy?);
fajans delikatny, barwne farby ceramiczne, szkliwo ołowiowo-boraksowe, złocenia; wys. 16,5 cm, dł. 34,5 cm, szer. ok. 17 cm;
sygn. wyciskiem: 3876 I, naszkl. brązem: 47, złotem naszkl.: 51.
Nieokreślona wytwórnia środkowoeuropejska (Włocławek?), 1 poł. XX w.?