Nr katalogowy: 610
Para wazonów dekoracyjnych
Niemcy, Drezno, Helena Wolfsohn
(lub krąg imitatorów drezdeńskich?);
k. XIX w.
z miniaturami rodzajowymi w typie fetes galantes Owoidalne, z obrączową szyjką i kopulastą pokrywą z kwiatowym uchwytem; seledynowe, z okrągłymi rezerwami (po dwie na brzuścu i pokrywie) obwiedzionymi wieńcem plastycznych kwiatków;
w rezerwach barwne miniatury rodzajowe z towarzystwem dworskim w scenerii parkowej i kompozycje kwiatowe; porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 30 cm; sygnowane kobaltem podszkl. monogram wiązany AR; na jednym z wazonów zach.
częściowo datująca nalepka - certyfikat Brytyjskiego Towarzystwa Antykwarycznego;
Niemcy, Drezno, Helena Wolfsohn (lub krąg imitatorów drezdeńskich?);
k. XIX w.
Drezdeńskie imitacje miśnieńskich, królewskich AR-ów eksportowano na przełomie XIX/XX w. do Anglii, gdzie znajdowały wielu nabywców