Nr katalogowy: 609
Koszyk ażurowy z dekoracją kwiatową
Niemcy, wytwórnia nieokreślona - krąg pracowni
drezdeńskich; ok. poł. XX w.
o wydłużonej formie, ażurowy, na czterech gałązkowych nóżkach, o krawędzi modelowanej falistymi odcinkami ze złoconymi rocaillami i reliefowym szlakiem złoconych ogniw. Boki wycinane w romboidalną kratownicę w czterech segmentach,
z czterema muszlowymi polami z malowaną kompozycją kwiatową i czterema girlandami plastycznych kwiatów; w dnie barwna kompozycja kwiatowa z niebiesko- fioletowo-różowymi różami i gałązkami bzu (?);
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 18,5 cm, dł. 34,5 cm, szer. 28 cm;
sygn. kobaltem podszkl.: kaligraficzne D pod koroną 5-pałkową.
Niemcy, wytwórnia nieokreślona - krąg pracowni drezdeńskich, naśladownictwo sygnatury atelier Heleny Wolfsohn; ok. poł. XX w.