Nr katalogowy: 605
Dzbanek ze stylizowaną dekoracją kwiatową
Niemcy, Villeroy und Boch, zakład w Wallerfangen,
XIX/XX w.
o kulistym brzuścu, z szeroką cylindryczną szyjką, z prosto łamanym uchem. Zdobiony granatowymi kompozycjami stylizowanych gałązek kwiatowych o trzech wielkościach, rozłożonymi symetrycznie wokół brzuśca i szyjki; wzdłuż grzbietu uszka szlak esownic. Szczerba przy krawędzi szyjki, kilka drobnych szczerb przy krawędzi podstawy i na uszku, przebarwienia, harysy i kilka pęknięć szkliwa, odprysk szkliwa wewnątrz dzbanka;
fajans delikatny, druk granatowy, szkliwo ołowiowo-boraksowe; wys. 25,6 cm;
sygn. granatowym drukiem: uskrzydlona główka Merkurego z kaduceuszami, niżej szyld z napisem: VILLEROY & BOCH, z półkolistą listwą z pętelkowaniem, z wpisanym: WALLERFANGEN; obok znaku litera J.
Niemcy, Villeroy & Boch, zakład w Wallerfangen,
XIX/XX w. (sygnatura z lat 1874-1906).