dwadzieścia dwa naczynka: szesnaście tygielków wysmukłych, lekko rozchylonych ku górze, w czterech wielkościach, oznaczonych napisami: 101/1 (4 szt.), 101/2 (4 szt.), 101/3 (4 szt.) i 101/4 (4 szt.), cztery tygielki dziobkiem modelowanym w krawędzi, tygielek koniczny i mała patenka; porcelana biała cienkościenna;
tygielki wysmukłe - wys. 5,7 cm (4 szt.), 3,6 cm (4 szt.), 3,3 cm (4 szt.) i 2,5 cm (4 szt.);
tygielki z dziobkiem: wys. 1,6 cm;
tygielek koniczny: wys. 2,7 cm;
patenka - wys. 0,4 cm, średn. 3,7 cm;
sygn. drukiem zielonym: korona zamknięta/ Rosenthal/ MARKTREDWITZ/ GERMANY (1 z tygielków); kob. podszkl. krzyżowane miecze (tygielki z dziobkiem); kob. podszkl. berło, drukiem zielonym: Royal Berlin/ Germany (naczynie koniczne i patenka).
Niemcy, wytwórnia Rosenthala - zakład w Marktredwitz, Miśnia, Berlin - Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), XX w.