I. ŻUKOW, XIX/XX w.
Nr katalogowy: 165
Na morzu
olej, płótno, 59 x 89 cm;
sygn. p. d.: I Żukow (cyrylicą);
olej, płótno, 59 x 89 cm;
Wyraźne w obrazie inspiracje twórczością Iwana Ajwazowskiego (1917-1900), wskazywałyby na jednego z licznych artystów z kręgu tego wybitnego marynisty lub na jego ucznia bądź naśladowcę.