Nr katalogowy: 910
Szafka kredensowa
w stylu klasycystycznym;
sosna, fornir - orzech; Europa Środkowa,
Niemcy Południowe lub Austria, 2 poł. XIX w.
dwuczęściowa, z nastawionymi na siebie jednoskrzydłowymi szafkami, z których nastawa wypiętrzona pośrodku i zwieńczona profilowaną listwą. Całość wsparta na czterech nóżkach, przednich w formie spłaszczonych kul, tylnych graniastych, fornirowana wzorzystą okleiną i mosiężnymi, ażurowymi okuciami. Skrzydła drzwi ujęte obramieniem, z dekoracyjnymi, wielobocznymi polami pośrodku obwiedzionymi szerokimi wstęgami. We wnętrzu podstawy jedna półka, a w nastawie u góry i u dołu po trzy niewielkie przegródki; sosna, fornir - orzech;
207,5 x 93 x 47,5 cm.
Europa Środkowa, Niemcy Południowe lub Austria, 2 poł. XIX w.
Szafka w stylu klasycystycznym fornirowana wzorzystą okleiną, przypominającą malatury mebli ludowych z 1 poł. XIX w. Mebel wykonany metodami rzemieślniczymi, po konserwacji.