Nr katalogowy: 834
Polifon wałkowy
mosiądz, stal, szkło;
Szwajcaria, XIX/XX w.
w skrzynce drewnianej, prostopadłościennej, na 4 klockowych nóżkach; ścianki mazerowane „na mahoń”; od frontu malowidło z Indianinem na koniu i ozdobnym liściem akantu; wieczko pokryte okleiną orzechową, ujęte wokoło potrójnymi, jaworowymi żyłkami, dekorowane pośrodku intarsją z drewna owocowego i oliwkowego - w formie dwuusznego wazonu z kwiatami, na tle
skrzyżowanych gałązek dębu i lauru; wewnątrz skrzynki mechanizm grzebieniowy, z mosiężnym wałkiem, uruchamiany korbką, przykryty oszkloną klapką; na metalowej tabliczce napis: „D.R.P. 33516 / PATENTED JUNE 1885”;
na wewnętrznej stronie wieka przypięta pineskami kolorowa chromolitografia z muzykującymi puttami, herbem Szwajcarii
i ręcznie wypisanymi tytułami 8 melodii; drewno sosnowe, owocowe, oliwkowe, jaworowe;
mosiądz, stal, szkło; wys. 17 cm, szer. 66,5 cm, głęb. 25 cm.
Szwajcaria, XIX/XX w.