Nr katalogowy: 715
Zestaw sztućców na 12 osób
i środka stołu w kantynie;
Brema, firma Wilkens und Söhne (czynna od 1810),
firma kupiecka Rudolf Baumann, lata 20.-30.XX w.
i środka stołu w kantynie;
składający się z 2 łyżek i 2 widelców półmiskowych (dł. 25,7 i 26,5 cm), 12 łyżek do zupy (dł. 22,5 cm), 12 łyżek do bulionu (dł. 18,3 cm), 12 widelców i 12 noży do drugiego dania (dł. 21,5 cm i 25,2 cm), 10 widelców i 8 noży do przystawek (dł. 18 i 21,6 cm) oraz 1 trzonka od noża do przystawek; trzonki sztućców rozszerzające się zakończone półkoliście o krawędziach obrzeżonych perełkowaniem, z grawe rowa - nym na końcach monogramem ZJ; ostrza noży ze stali nierdzewnej (1 nóż do przystawek z odłamaną końcówką ostrza); sztućce umieszczone na czterech poziomach w kantynie wyłożonej wewnątrz irchą, z zewnątrz oklejonej czarnym płótnem introligatorskim (zniszczone) z okuciami metalowymi;
srebro próby 800 sygnowane (brak sygnatur na trzonkach noży do drugiego dania), stal; waga 3200 g (z nożami).
Brema, firma Wilkens und Söhne (czynna od 1810), firma kupiecka Rudolf Baumann, lata 20.-30.XX w.