Nr katalogowy: 607
Serwis do kawy, opalizujący
Polska, „Wałbrzych” Fabryka Porcelany S.A.
(dawn. Carl Tielsch & Co.), Wałbrzych,
2 poł. XX w. (lata 1952-1991).
składa się z dzbanka, cukiernicy, mlecznika i sześciu filiżanek ze spodeczkami. Naczynia o smukłych, owalnych formach, ze
złoconymi uszkami, dziobkiem, uchwytami pokrywek i krawędziami;
filiżanki złocone wewnątrz. Naczynia szkliwione różowym szkliwem opalizującym; porcelana, szkliwo opalizujące różowe, złocenia;
dzbanek - wys. 19,5 cm,
cukiernica - wys. 10,5 cm,
mlecznik - wys. 10,3 cm,
filiżanki - wys. 5,7 cm, średn. 6,3 cm,
spodeczki - wys. 1,5 cm, średn. 11 cm;
sygn. drukiem zielonym: w kręgu pętelkowe W, niżej falista linia dwudzielna, pod linią napis: WAŁBRZYCH/ MADE IN
POLAND;
na większości naczyń druk złoty na sygnaturze zielonej: N w trójkącie,
niżej: KATOWICE / Made in Poland.
Polska, „Wałbrzych” Fabryka Porcelany S.A. (dawn. Carl Tielsch & Co.), Wałbrzych, 2 poł. XX w. (lata 1952-1991).
Dodatkowe sygnatury z napisem: „Katowice” odnoszą się do złoceń.