Nr katalogowy: 605
Para naczyń huculskich:
dzbanuszek i puszka;
Pokucie, XX w.- okres powojenny
dzbanuszek i puszka;
dzbanuszek o owoidalnym brzuścu, z wąską szyjką i małym dziobkiem modelowanym w szeroko rozchylonej krawędzi. Zdobiony ornamentem stylizowanych kwiatów i liści o rytym konturze, na jasnym tle;
glina garncarska, pobiałka, farby ceramiczne (brąz, zieleń, żółty), szkliwo ołowiowe;
wys. 19,7 cm; nie sygnowany;
puszka kolista, lekko spłaszczona, z płaską pokrywką z uchwytem. Zdobiona szlakiem ornamentu półkoli i trójlistków
i kreskowaniem; wokół uchwytu pokrywki płatkowa rozetka;
wys. 11 cm, średnica 10,5 cm; nie sygnowana.