Jan SAWKA (ur. 1946)
Nr katalogowy: 425
Martwa natura, ok. 1967
olej płótno, 61,5 x 52,5 cm.
olej płótno, 61,5 x 52,5 cm.
Na odwrocie autorski napis: J. SAWKA/ arch / PWSSP.
W 1964 r. Jan Sawka rozpoczął studia na Wydziale Architektury Politechniki we Wrocławiu, w 1967 połączył je z nauką w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk
Plastycznych w tym samym mieście. Prezentowana praca powstała zatem w 1967 roku lub krótko po tym czasie, o czym świadczy forma i sposób malowania
obrazu, zdradzająca jeszcze "szkolny" charakter. Nie zmienia to faktu, że mamy do czynienia z wydarzeniem kolekcjonerskim - przykładem wczesnej twórczości
artysty malarza, grafika, twórcy plakatu i grafiki ilustracyjnej - artysty o światowej renomie od 1977 roku na stałe mieszkającego i tworzącego w Nowym Jorku.