Nr katalogowy: 617
Plakieta porcelanowa: Grzech pierworodny
Porcelana: Berlin Królewska Manufaktura Porcelany
(KPM), pocz. XX w.;
miniatura: Franz Schier (1852 - 1922), 1916.
prostokątna plakieta z barwną kopią obrazu Alexandra Cabanela „Grzech pierworodny” (Wygnanie z raju). W pejzażu z potężnym drzewem nadzy Adam i Ewa, nad nimi z lewej Bóg Ojciec unoszący karzącą dłoń, z aniołami, jednym z mieczem ognistym. Plakieta w drewnianej ramie. Kilka uszkodzeń - rys malatury;
porcelana, farby naszkliwne; ok. 32 x 26 cm (plakieta), 42,3 x 36,6 cm (w ramie);
sygn. na odwrocie plakiety: wycisk: berło i KPM, trzy kropeczki i znak podobny do strzałki; ryte: 315 x 255 (wymiary plakiety); na biskwicie malowane czerwienią: Nach Alexander Cabanel/ „Der Sündenfall”/ Franz Schier München 1916.
Porcelana: Berlin Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), pocz. XX w.;
Dobrej jakości miniatura, autorstwa malarza niemieckiego Franza Schiera, wykonującego m.in. miniatury na porcelanie, według obrazu ”Wygnanie z raju” (Grzech pierworodny) Alexandra Cabanela (1823-1899), malarza francuskiego, przedstawiciela akademickiego eklektyzmu.