1
Album z fotografiami z Kresów Wschodnich zestaw 45 fotografii czarno-białych
oraz 1 praca drukowana ujętych w jednym albumie
Cena wywoławcza. 3 300 zł

2
Album z fotografiami z Kresów Wschodnich zestaw 55 fotografii czarno-białych
(w tym w formie carte de visite)
Cena wywoławcza. 3 300 zł

3
Album z fotografiami z Kresów Wschodnich zestaw 78 fotografii czarno-białych oraz 7 prac
drukowanych, różne wymiary, wklejone do albumu.
Cena wywoławcza. 3 300 zł

4
Album z fotografiami zbiór 74 fotografii - typu carte visie oraz portretowych;
fotografia czarno-biała, papier naklejony na tekturę;
Cena wywoławcza. 900 zł

5
Allgemeines Gesangbuch nebst einem Anhang von Gebeten und Texte,
Kiel (Kilonia), 1798, s. 1212, (32), (82).
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Philipp BONANNI

6
Ordens - Personen Verzeichnis der geistlichen ordens-personen in
der streitenden kirchen,
Nürnberg, Christoph Weigel, 1724-1720;
Cena wywoławcza. 3 600 zł

7
KAZANIA Na Niedziele całego Roku, y Swięta (oraz) KATECHIZM RZYMSKI,
1752 r.
Cena wywoławcza. 700 zł

Juliusz KOSSAK,

8
Zespół drzeworytów z cyklu „MOHORT” Lwów 1883; 17 x 26 cm;
Komplet 6 drzeworytów ilustrujących utwór
Wincentego Pola „Mohort. Rapsod rycerski“ (1875).
Cena wywoławcza. 900 zł

Władysław SKOCZYLAS

9
Zestaw drzeworytów z cyklu „Klasztor i kobieta” Komplet 8 drzeworytów; 20 x 14 cm;
Cena wywoławcza. 900 zł

Stanisław JAKUBOWSKI

10
Teka prasłowiańskich motywów architektonicznych Dwadzieścia siedem drzeworytów rysował i rytował...;
Kraków 1923. Nakł. Ks. "Orbis"; 33 cm;
Cena wywoławcza. 500 zł

11
Grafika Polska Czasopismo poświęcone sztuce graficznej,
[kwartalnik]; Warszawa 1926, zeszyt 2; 33 cm;
Cena wywoławcza. 600 zł

12
[kwartalnik]; Warszawa 1927, zeszyt 3; 33 cm;
Cena wywoławcza. 600 zł

13
Liberum Veto Rok II, nr. 1-13, 1904; 25 cm.
Kraków. Druk i litografie Władysława Teodorczuka.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Antoni UNIECHOWSKI

14
Stara Warszawa Wydawnictwo Sztuka, Warszawa 1954.
Teka 12 rycin, 8 str. wstępu S. Dobrowolskiego;
Cena wywoławcza. 800 zł

15
Album H. Sienkiewicza z heliograwiurami m.in. Józefa Brandta, Juliusza Kossaka,
Jana Rosena; Warszawa 1898
Cena wywoławcza. 600 zł

Artur GROTTGER

16
Wieczory zimowe Wyd. Franciszek Bondy, Wiedeń, 1892.
24 heliograwiury (brak 6 sztuk)
Cena wywoławcza. 1 200 zł

17
Bogurodzica Starożytna pieśń polska na chór mieszany
z towarzyszeniem organów. Zharmonizował S. Bursa.
Ozdobił Jan Bukowski. Kraków 1910;
Cena wywoławcza. 400 zł

18
XIV Zjazd Lekarzy i Przyrodników Polskich w Poznaniu 1933 - teka litografii Poznań 1933; 9 litografii barwnych (komplet)
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Ludwik TYROWICZ (1901-1958)

19
Piękny Lwów, 1932 Zawiera 12 barwnych autolitografii.
Oryginalna teka kartonowa; 46 x 34 cm.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

20
Autoportret, 1928 autolitografia, papier; 16 x 13 cm,
sygn. l.d. monogram wiązany WH
Cena wywoławcza. 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)

21
Obrona piłki, 1928 autolitografia, papier; 16 x 13 cm,
Cena wywoławcza. 350 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

22
Pastorałka, 1925 drzeworyt, papier; 14 x 16 cm;
sygn. na klocku l. d.: M.
Cena wywoławcza. 500 zł

J. MATEJKO (1838-1893) G. HÄHLE (XIX w.)

23
Widok zamku w Podhorcach drzeworyt, papier; 27 x 34 cm;
sygn. na klocku l. d.: JM 1871, p. d.: G. HAEHL.
Cena wywoławcza. 500 zł

24
Galeria Szekspirowska - Zbiór 98 miedziorytów ilustrujących
dzieła Williama Shakespeare'a
Cena wywoławcza. 49 000 zł

Robert SMIRKE, Robert THEW

25
King Henry the Fourth, 1796 miedzioryt punktowany, papier; 45 x 60 cm;
napisy poniżej ryciny l. d.: Painted by R. Smirke R.A.
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

26
Oberek - z teki: Tańce polskie, 1927 druk barwny, papier; 30 x 28 cm;
sygn. na płycie u dołu: 1927/ Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 900 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

27
Polka, z teki: „Tańce polskie”, 1927 druk barwny, papier; 30 x 28 cm;
Cena wywoławcza. 900 zł

Nierozpoznany artysta japoński, XIX w.

28
Scena batalistyczna drzeworyt barwny, bibuła,
37 x 24,5 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

29
Twarz kobiety akwaforta, papier; 17,4 x 12,7 cm (odcisk płyty),
18,8 x 13,9 cm (arkusz w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Artur GROTTGER(1837-1867)-według V. ANGER

30
Zestaw czterech prac o tytułach: Głód, Pożoga, Odjazd na wojnę, Świętokradztwo
- Rabunek przed Te Deum
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Artysta nieokreślony

31
Jeźdźcy - teka ośmiu grafik miedzioryt, papier żeberkowy;
28,7 x 34 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Maksymilian FAJANS (1827-1890)

32
Wizerunki polskie - strona tytułowa litografia, papier; 32,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu
Cena wywoławcza. 700 zł

Agostino CARRACCI (1557-1602)

33
I Modi - erotyki zestaw 20 grafik przedstawiających sceny erotyczne,
które ilustrowały wiersze Pietro Aretino (1492-1556),
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Jan P.NORBLIN de la GOURDAINE (1745-1830)

34
Pierwszy Piast - Wybór Piasta na króla, 1776 akwaforta, papier; 7,4 x 6,7 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Daniel Mikołaj CHODOWIECKI (1726-1801)

35
Zestaw trzech grafik przedstawiających damskie stroje i nakrycia głowy miedzioryt, papier; 9 x 5 cm;
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

36
Rynek w Krakowie piórko, tusz, papier; 21 x 21,5 cm; sygn. p .d.: AU
Cena wywoławcza. 800 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

37
Przed kąpielą ołówek, papier; 38 x 25 cm (w świetle oprawy).
Praca pochodzi od rodziny artysty.
Cena wywoławcza. 600 zł

Bolesław STAWIŃSKI (1908-1983)

38
Henryk Wiciński, 1932-33 ołówek kopiowy, papier; 21 x 16 cm(w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 600 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

39
Para autoportretów pędzel, tusz, papier żeberkowy;
26 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1966)

40
Typ charakterystyczny - Portret Tytusa Czyżewskiego ołówek, tusz lawowany, papier;
40 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Józef SKOWROŃSKI (XIX/XX w.)

101
Para obrazów o tematyce pejzażowej akwarela, gwasz, papier;
48 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygnowane: J. Skowroński
Cena wywoławcza. 9 300 zł

Jerzy ZARUBA (1891-1971)

102
W antykwariacie akwarela, piórko, tusz, papier;
33,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Hiacynt ALCHIMOWICZ (1841-po 1897)

103
Pejzaż z kaskadą wodną akwarela, papier, 23,5 x 39,5 cm;
sygn. p. d.: H Alchimowicz
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Jan P. NORBLIN de la GOURDAINE (1745-1830)

104
Operacja piórko, tusz, akwarela,
gwasz, papier, 9,2 x 8 cm;
Cena wywoławcza. 5 000 zł

105
Portret żony artysty, Stanisławy akwarela, ołówek, papier;
48 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Żurawski.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

106
Zobowiązanie akwarela, piórko, tusz, papier;
14 x 20 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Fryderyk KLOPFER (1865-1942)

107
Pejzaż nadwodny, ok. 1920 akwarela, gwasz, papier; 26,5 x 39,5 cm;
sygn. l. d.: F. Klopfer
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Leopold GOTTLIEB (1879-1934)

108
Portret Zofii Nalepińskiej - Bajczukowej gwasz, pastel, papier; 64 x 42,5 cm;
sygn. p. d. z dedykacją autorską
Cena wywoławcza. 18 000 zł