Olga NIEWSKA (1898-1943)

815
Medalion - „Józef Piłsudski” brąz, odlew patynowany;
Polska, ok. 1930.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

816
Garnitur przyborów na biurko z motywami egipskimi;
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

817
Rzeźba gabinetowa art deco marmur, kompozycja metali brązowiona i malowana;
Europa Zachodnia, lata 20. XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

818
Lampa naftowa Niemcy, Berlin, firma Ehrich & Graetz, Lampen Fabrik;
pocz. XX w.; szklany kominek - Polska,
Piotrków Trybunalski, Huta Szkła „Hortensja”.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Abraham ORTELIUS (1527-1598)

819
Mapa Księstwa Oświęcimsko-Zatorskiego Z „Theatrum Orbis Terrarium”, 1580
Cena wywoławcza. 600 zł

820
Parawan Polska?, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

821
Rama ozdobna, neomanierystyczna drewno rzeźbione, złocone; 142 x 119 cm.
Europa Zachodnia, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 7 500 zł

822
Para pistoletów - krócic podróżnych, w puzdrze z kluczykiem;
Belgia, Luttich, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 22 500 zł

823
Szabla polska oficerska wz. 1921/22 Polska, firma G.Borowski, Warszawa lata 30 XX w.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

824
Karabela kontuszowa, tzw. „czarna”, w pochwie;
Polska, cecha imienna złotnika „LT” (?)
oraz znak celny bity w Krakowie, z lat 1872-1901.
Cena wywoławcza. 53 000 zł

825
Ikona - Św. Jan Chrzciciel z kielichem liturgicznym;
tempera na desce; 44,5 x 37 x 4,7 cm.
Rosja, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 4 200 zł

826
Ikona - „Wszechwidzące Oko Boże” tempera na desce (brak szpongów);
30,5 x 25,8 x 3,7 cm.
Rosja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

827
Ikona - Narodziny Marii tempera na desce, szpongi wpuszczane w drewno;
31 x 26,7 x 3,8 cm.
Rosja, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 6 400 zł

828
Ikona - Matka Boska Bogolubska tempera na desce, tło złocone;
40 x 33,5 x 3 cm.
Rosja, XX w.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

829
Ikona - Prazdniki tempera na desce, 53,5 x 44,5 x 3,5 cm.
Rosja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

830
Para kinkietów 3-świecowych, elektrycznych, w manierze Ludwika XVI;
brąz złocony, szkło;
Warszawa, firma Braci Łopieńskich, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 16 000 zł

831
Żyrandol elektryczny, 10-świecowy, w manierze Ludwika XVI;
Polska, Warszawa, firma Braci Łopieńskich,
1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 32 000 zł

832
Zegar w typie Ludwika XV Francja, Paryż, warsztat Henri Marc,
z dynastii zegarmistrzów czynnych od pocz. XVII w.
- do lat 70. XIX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

833
Para kinkietów elektrycznych ze zdobieniami secesyjnymi mosiądz, szkło;
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

834
Skrzynia żelazna żelazo kute;
Europa Środkowa, XVIII w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

835
Zegar kominkowy brąz patynowany, marmur czarny;
Niemcy (?), k. XIX w.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

836
Zegar szafowy, podłogowy drewno sosnowe, okleiny orzechowe, snycerka,
szkło fazowane, mosiądz;
Cena wywoławcza. 7 200 zł

837
Skrzynia w stylu mebli romańskich dębina; 46,5 x 127,5 x 43 cm.
Niemcy (?), 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

838
Lustro ścienne tafla lustrzana, drewno, snycerka, złocenie;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

839
Zegar szafowy, podłogowy Szkocja, Kilmarnock,
zegarmistrz James Allan (odnotowany w 1807).
Cena wywoławcza. 6 000 zł

901
Toaletka z uchylnym lustrem w stylu Ludwika Filipa;
sosna, fornir - mahoń;
Polska ?, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 300 zł

902
Stolik do robótek w stylu neorokokowym sosna, jawor, mahoń; fornir - mahoń,
inkrustacja - masa perłowa;
Europa Środkowa, 3 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

903
Sekretarzyk podróżny w stylu klasycyzującym świerk; fornir - mahoń;
Europa Środkowa (?), 2 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 700 zł

904
Para foteli w stylu art deco buk?, fornir - orzech;
Polska lub Czechy (?), ok. 1930
Cena wywoławcza. 6 600 zł

905
Biurko w stylu art deco mahoń, sklejka; fornir - orzech, mahoń;
Polska, ok. 1930
Cena wywoławcza. 11 000 zł

906
Serwantka w stylu mebli bulowskich świerk, dębina, fornir - mahoń, okucia - mosiądz;
Europa Zachodnia, 3 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 26 000 zł

907
Rama lustra eklektyczna sosna, gips, sklejka mahoniowa;
117,5 x 81 x ok. 16 cm.
Europa Środkowa, po 1860
Cena wywoławcza. 2 500 zł

908
Szafa barokowa świerk (?); okucia - stal;
Szawajcaria, ok. połowy XVIII w.
Cena wywoławcza. 39 000 zł

909
Stolik klasycystyczny sosna; fornir - czereśnia; intarsje - heban,
śliwka, jawor?, inkrustacje - kość;
Polska, XVIII/XIX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

910
Skrzynia barokowa jesion, dębina; fornir - śliwka, brzoza, czarny dąb;
Polska, Elbląg, 1 poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 13 000 zł

911
Sekretera barokowa fornir - orzech; intarsje - jawor, śliwka; okucia - stal;
Europa Środkowa, 3 ćw. XVIII w.
Cena wywoławcza. 50 000 zł

912
Sekretera w stylu klasycystycznym sosna; fornir - orzech;
Europa Środkowa, po połowie XIX w.
Cena wywoławcza. 40 000 zł

913
Sekretera barokowa sosna; fornir - orzech; intarsje - czeczota orzechowa,
czarny dąb, śliwka;
Europa Środkowa, Polska (?), 2 połowa XVIII w.
Cena wywoławcza. 55 000 zł

914
Stół w stylu Ludwika Filipa sosna; fornir - mahoń;
Europa Środkowa, Polska (?), 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 300 zł

915
Szafka pomocnicza w stylu Ludwika FIlipa dębina, sosna; fornir - mahoń;
Cena wywoławcza. 4 000 zł

916
Komplet sześciu krzeseł w stylu późno-klasycystycznym mahoń;
Europa Środkowa, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 6 500 zł

917
Serwantka biedermeierowska sosna, brzoza; fornir - brzoza;
Europa Środkowa, ok. 1830
Cena wywoławcza. 10 000 zł

918
Biblioteka w stylu biedermeier sosna; fornir - czereśnia;
Europa Środkowa lub Północna, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

919
Szafka pomocnicza w stylu późnego biedermeieru;
sosna; fornir - orzech; szyldy zamków - kość;
Europa Środkowa, ok. 1850
Cena wywoławcza. 3 000 zł

920
Fotel w stylu mebli ludowych orzech; Kraje Alpejskie, Południowe
Niemcy lub Szwajcaria (?), 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

921
Szafka biblioteczna w stylu klasycystycznym;
dębina, sosna; fornir - orzech;
Europa Środkowa, koniec XIX w.
Cena wywoławcza. 5 300 zł