Nr katalogowy: 615
Para wazonów z miniaturami rodzajowymi
Nieokreślona wytwórnia europejska
- Austro - Węgry?, XIX/XX w.
wazony o cylindrycznych, 4-dzielnie kanelowanych, lekko konicznych brzuścach, na niskich obręczowych stopkach, z lekko rozchylonymi szyjkami wydzielonymi od brzuśców przewężeniem z motywem sznurowym przechodzącym w sznurowe złocone uchwyty z trzema frędzlami-pomponami z każdej strony, u nasady. Od frontu w geometryzującej, prostokątnej ramce z gałązki winorośli barwne miniatury rodzajowe z postaciami wieśniaków(?) - ogrodników w strojach z południa Europy (Tyrol?, Włochy?): 1) siedzący pod murkiem mężczyzna z dzieckiem na kolanach, z koszem owoców i stojąca kobieta, 2) dwie kobiety - siedząca z koszykiem kwiatów oraz stojąca-z bukietem w dłoni i koszem owoców, z którego wyjmuję jabłko dziewczynka. Wokół
szyjek złoto - różowo - szafirowy ornament z przeplatających się ogniw, na tyłach brzuśców złocony motyw ornamentalny i gwiazdka. Przetarte złocenia;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 35 cm;
sygn. ryte (na obu wazonach): 593, 43.
Nieokreślona wytwórnia europejska - Austro - Węgry?, XIX/XX w.