Nr katalogowy: 607
Paterka - kabaret,
z dekoracją Zwiebelmuster;
Miśnia, XX w.
z dekoracją Zwiebelmuster;
dwie płytkie owalne miseczki muszlowe, połączone wzdłuż, z wysokim uchwytem. Wnętrze każdej z paterek z dekoracją Zwiebelmuster (motyw kwiatowo - roślinny w typie dalekowschodnim), z sygnaturą skrzyżowanymi mieczami u podstawy - w pniu krzewu;
porcelana, kobalt podszkliwnie; wys. ok. 11 cm, 29 x 25 cm;
sygn. kobaltem podszkl.: skrzyżowane miecze, dwukrotnie przeszlifowane oraz przy obręczy: 35,10; wyciski: 57, U60
Miśnia, XX w.