Émile Louis PICAULT (1833-1915)
Nr katalogowy: 203
Wzajemność
brąz, odlew patynowany; wys. 65,5 cm;
Francja, Paryż, pocz. XX w.
postać kobieca siedząca na tle pionowej skały
z wyrytym napisem: „CHACUN POUR / TOUS / TOUS POUR / CHACUN” [„Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”]; kobieta trzyma przed sobą tablicę z napisem: „LE TRAVAIL / ET / L'ÉPARGNE / SONT / LES SOURCES / DU / BIEN ĘTRE” [„Praca i oszczędność są źródłami dobrobytu”]; u stóp postaci - młot, sierp i cyrkiel; na podstawie rzeźby od frontu napis: „MUTUALITÉ”; na ściance bocznej sygnatura: „É. PICAULT”;
z tyłu w kole znak gwarancyjny z napisem: „BRONZE GARANT. PARIS”;
brąz, odlew patynowany; wys. 65,5 cm, szer. 29,5 cm, głęb. 23,5 cm.
Francja, Paryż, pocz. XX w.