Nr katalogowy: 24
Żebracy
- zestaw trzech rycin ujętych
we wspólnej oprawie
- zestaw trzech rycin ujętych we wspólnej oprawie
akwaforta, papier;
z lewej: Jacques CALLOT (1592-1635) - wymiar: 17 x 11,6 cm;
z prawej u góry: Jan Piotr NORBLIN de la GOURDAINE (1745-1830) - 7,7 x 4,3 cm, obcięte sygn. na płycie p. g.: N:f(ecit).
oraz l. g.: 1787 [por.: W. Franke, Das radierte Werk des J. P. Norblin..., Leipzig 1895, poz. 19]
z prawej u dołu: wg Rembrandt Harmensz. VAN RIJN (1606-1669)- 9 x 5,8 cm, opisana p. d.: Rembrandt 1631;