ROUARGUE ADOLPHE, JAN PAPŁOŃSKI
Nr katalogowy: 5
Le Plutarque De La Jeunesse Ou Abrégé
Des Vies Des Plus Grands Hommes De
Toutes Les Nations par Pierre Blanchard; Paris [1857]
Toutes Les Nations par Pierre Blanchard;
Paris [1857] 26 cm, oprawa półskórek z epoki, grzbiet 5-cio polowy, brzegi kart i napisy złocone, 8 miedziorytów Adolpha Rouargue (1810-1865) autora grafik m.in. z widokami Warszawy i Wilanowa; drobne przetarcia, zadrapania, zaplamienia, poza tym stan bardzo dobry. Dedykacja dla „Pawłowskiej Kamilli Uczennicy Klassy VI (…) w Warszawie dnia 27 Czerwca 1861 r.” pieczęć okrągła z orłem carskim i napisem „SZKOŁA WYŻSZA ŻEŃSKA W WARSZAWIE”, podpisy m.in. „Radca Stanu J. Papłoński”, pieczęć podłużna z herbem „X.MARYAN PAWŁOWSKI” „Kurjer Warszawski” nr 168 z r. 1860 notuje Kamillę Pawłowską, jako beneficjentkę nagrody w formie listu pochwalnego za wyniki w klasie V. Jan Wilbutowicz Papłoński (1819-1885) Rzeczywisty Radca Stanu, profesor Szkoły Głównej Warszawskiej, dyrektor Szkoły Żeńskiej Rządowej przy ulicy Niecałej, dyrektor Instytutu Głuchoniemych i Ociemniałych, pochowany na Starych Powązkach. Książka zawiera 200 żywotów wielkich tego świata od Homera po Goethego.
ROUARGUE ADOLPHE- miedzioryty;
JAN PAPŁOŃSKI - autograf