Nr katalogowy: 902
Para krzeseł klasycyzujących
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.
o ażurowych oparciach z łukowatą szerszą deską, wciętych na bokach, wypełnionych szprosami, z trapezoidalnymi, wyściełanymi siedzeniami, wsparte na czterech graniastych, zbieżnych nóżkach. Deska oparcia na obrzeżach ujęta
intarsjowanym skręconym sznurem. Ramiaki oparcia czernione;
sosna; fornir - palisandrowiec; intarsje - jawor (?);
95,5 x 50,5 x 45 cm.
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.
Krzesła formą i dekoracją nawiązujące do mebli klasycystycznych z pocz. XIX w.