Nr katalogowy: 706
Patera
plater (wtórnie srebrzony) nie sygnowany;
Niemcy?, pocz. XX w.
wysoka, wsparta na kolistej profilowanej stopie dekorowanej owalnymi medalionami z podwieszonymi girlandami i trzonie utworzonym z trzech kolumn kanelowanych oraz fasetowanej ze szkła szlifowanego, umieszczonej centralnie; patera z galeryjką zdobioną ażurowymi wieńcami laurowymi, kampanulami i palmetkami, z obrzeżem nieregularnie wyciętym, z wkładką
(nieoryginalna) ze szkła;
plater (wtórnie srebrzony) nie sygnowany; wys. 35,7 cm, średnica 24 cm.
Niemcy?, pocz. XX w.