Nr katalogowy: 612
Wazon dekoracyjny z plastyczną dekoracją
kwiatową i miniaturą: Odpoczynek Diany
Niemcy, Sitzendorf, Sitzendorfer Porzellanmanufaktur
Alfred Voigt AG, 2 poł. XX w.
Wazon 3-częściowy, o dwudzielnym, rozszerzającym się ku górze brzuścu z wydzieloną szyjką i montowaną szpulową stopką;
na 4-dzielnej podstawie z rocaillowymi nóżkami, z pokrywą z ażurowym wybrzuszeniem, zwieńczoną kwiatonem wkładanym na metalowy trzpień.
Na dwudzielnych roślinnych uchwytach, wokół pokrywy, stopy i czterech rocaillowych złoconych rezerw z miniaturami na brzuścu oraz na nóżkach podstawy - plastyczne kwiaty i girlandy kwiatowe. W reliefowych rezerwach górnej części brzuśca: 1) siedząca nad strumieniem Diana w diademie i z kołczanem, z towarzyszką z kołczanem i łukiem porzuconym u stóp oraz z puttem wyglądającym z zarośli; 2) bukiet z malinowym tulipanem, makiem i niezapominajkami. W rezerwach w dolnej części brzuśca oraz na podstawie - rzuty kwiatowe. Drobne ubytki dekoracji plastycznej, ze śladami reperacji w kilku miejscach.
Porcelana, farby naszkliwne, druk barwny podmalowany, złocenia; wys. 98 cm (całość).
Sygn. (na stopie wazy i podstawie) druk kobaltem podszkl.;
pod 3-dzielną koroną zamkniętą przekreślona pojedynczo poziomo i podwójnie ukośnie litera S;
Niemcy, Sitzendorf, Sitzendorfer Porzellanmanufaktur Alfred Voigt AG, 2 poł. XX w.