Nr katalogowy: 603
Wazon
Francja, Nancy, firma Émile Gallé, pocz. XX w.
z niewielkim, kulistym brzuścem i długą, cylindryczną szyją, nieznacznie zwężającą się ku górze; tło żółtawo-pomarańczowe, dekoracja z motywem brązowo-zielonych łodyg, liści i baldaszków barszczu kaukaskiego;
sygnatura: „Gallé”;
szkło warstwowe, trawione, powlekane;
wys. 43,5 cm, średnica 15,5 cm.