Nr katalogowy: 601
Wazon z motywem pejzażu
Czechy, Klastersky Młyn, firma Johann Loetz;
2 dekada XX w.
stopa kolista, stożkowa, korpus w formie smukłego pucharu, przewężonego poniżej rozchylonego wylewu; dekoracja w tonacjach fioletowo-brązowych, z pejzażem górskim, drzewami i niewielkim domem nad brzegiem jeziora; u dołu na przewężeniu trzonu sygnatura: „Richard”;
szkło warstwowe, trawione, powlekane, szlifowane; wys. 42,5 cm,
średnica stopy 12,5 cm, wylewu 8,5 cm.
Czechy, Klastersky Młyn, firma Johann Loetz - produkcja na rynek francuski (zwykle z trawioną sygnaturą „Richard” lub „Richard Paris” na papierowych nalepkach); 2 dekada XX w.