BYSTROŃ Jan Stanisław
Nr katalogowy: 15
Komizm
Lwów-Warszawa 1939. Książnica-Atlas;
egz. nr 2686, 29 cm; s. 540.
egz. nr 2686, 29 cm; s. 540.
Oprawa: wydawnicza, płótno, tłoczenia i zdobienia na licu i grzbiecie. Stan: nieznaczne przetarcia oprawy, poza tym stan bardzo dobry, brak fotografii autora.
Niespełna 200 ilustracji w tekście m.in. reprodukcje prac St. Wyspiańskiego, L. Wyczółkowskiego, J. Kossaka, F. Kostrzewskiego, K. Sichulskiego, M. Berezowskiej.
Niezwykle ciekawa, napisana z polotem, zawierająca ogromną ilość humorystycznych tekstów, cytatów, dowcipów, gier słownych teoria komizmu będąca owocem wieloletnich badań socjologicznych autora.