Nr katalogowy: 14
ALBUM SIENKIEWICZA z heliograwiurami m.in. Józefa Brandta, Juliusza Kossaka, Jana Rosena
Warszawa 1898. Nakł. Gebethnera i Wolffa
Album Jubileuszowe Henryka Sienkiewicza. Główniejsze sceny i postacie z powieści i nowel Sienkiewicza w dwudziestu illustracyach. Warszawa 1898. Nakł. Gebethnera i Wolffa. Druk W. L. Anczyca i Sp.;
33 cm, zawiera 20 heliograwiur J. Brandta, J. Chełmońskiego, A. Kamieńskiego, J. Kossaka, W. Kotarbińskiego, K. Pochwalskiego, J. Rosena, H. Siemiradzkiego, P. Stachiewicza, W. Wodzinowskiego.
Widoczne odciski płyty wokół ilustracji. Oprawa wydawnicza sygnowana „Hubel i Denck w Lipsku”: czerwone płótno, lico ozdobne z wizerunkiem pisarza, złocone napisy, motywy florystyczne, brzegi kart złocone. Stan: oprawa profesjonalnie naprawiana, ślady zawilgocenia, zaplamienia, brak 1 wyklejki, otarcia i zabrudzenia oprawy.
Album zawierający fragmenty słynnych dzieł Henryka Sienkiewicza, zilustrowane przez najwybitniejszych malarzy polskich i zaprezentowane w technice heliograwiury.