Nr katalogowy: 10
POLSKA jej dzieje i kultura od czasów najdawniejszych do chwili obecnej
T. 1-3. Warszawa [1928-1932].
T. 1-3. Warszawa [1928-1932].
Nakładem Księgarni Trzaski, Everta i Michalskiego;
32 cm. Oprawa: artystyczna, wydawnicza z głębokimi tłoczeniami i złoceniami na grzbiecie i licu, projektowana przez F. J. Radziszewskiego, wykonana przez Introligatornię Artystyczną w Warszawie. Na okładce (z przodu i z tyłu) stylizowany orzeł w koronie w otoczeniu 16 herbów miast wojewódzkich. Brzegi kart barwione. Stan: grzbiet T. 1 naprawiany, lico wytarte, przetarcia opraw.
Pomnikowe dzieło napisane przez najwybitniejszych historyków polskich okresu międzywojennego.