Nr katalogowy: 7
Powstanie Listopadowe 1830-1831
Z upoważnienia Obywatelskiego Komitetu
Obchodu Stulecia Powstania Listopadowego
we Lwowie, Lwów 1931
Obchodu Stulecia Powstania Listopadowego we Lwowie, Lwów 1931;
31 cm; s. 400; oprawa wydawnicza wykonana przez Stanisława Wojciechowskiego: płótno z tłoczeniami i złoceniami na grzbiecie i licu (m.in. stylizowany orzeł polski, skrzyżowana szabla z karabinem). Stan: niewielkie przetarcia i zaplamienia, poza tym stan bardzo dobry.
Obszerne i bogato ilustrowane zbiorowe dzieło historyczno-literackie opisujące wysiłek powstania listopadowego, genezę jego początku oraz przyczyny upadku wraz z tekstami literackimi, poetyckimi i wspomnieniami uczestników powstania.