Nr katalogowy: 916
Komoda barokowa
jesion, sosna, fornir - jesion, jawor, czarny dąb;
Europa Środkowa, około połowy XVIII w.
prostopadłościenna, trzyszufladowa, wsparta na czterech, graniastych, zbieżnych nóżkach. Lica szuflad intarsjowane wstęgami i meandrem tworzącymi po trzy prostokątne pola. Okucia z blachy mosiężnej repusowane, w formie okrągłych medalionów, ujętych
perełkowaniem. Zamki stalowe, przykładane, jednoryglowe;
97 x 127,4 x 62 cm.
Masywna komoda wykonana w manierze barokowej w okresie schyłku stylu, prawdopodobnie w prowincjonalnym warsztacie, z przeznaczeniem do dworu. Dekoracje intarsjowane, choć umieszczone jedynie na froncie mebla, bardzo dobrej jakości, typowe dla tego stylu.