Nr katalogowy: 914
Komplet mebli w stylu biedermeier
sosna, fornir - mahoń;
Europa Środkowa, Polska (?), 2. poł. XIX w.
złożony z kanapy, dwóch foteli i dwóch krzeseł o deskowych oparciach i wyściełanych poduszkach siedzeń wraz z okrągłym stołem, fornirowanych mahoniem. Oparcia prostokątne, zwieńczone faliście, ujęte na bokach wałkami, przechodzącymi w tylne nogi, siedzenia prostokątne również od frontu wsparte na toczonych nogach, zakończonych gruszkowatą stopką. Poręcze esowate, wychodzące spod zwieńczenia oparć, zakończone wolutą, wsparte na Toczony trzon stołu u dołu poszerzony, umieszczony na okrągłej platformie i czterech kwadratowych podkładkach;
sosna, fornir - mahoń; kanapa - 110,5 x 162 x 70 cm,
fotele - 96,2 x 61 x 54 cm, krzesła - 84 x 50 x 47 cm,
stół - 80,7 x 119 cm.
Meble w stylu biedermeierowskim, prawdopodobnie wykonane poza czołowym ośrodkami stolarskimi oraz pod nieznaczny wpływem neogotyckich tendencji w sztuce.