Nr katalogowy: 832
Luneta morska
Europa Zachodnia, Anglia?, ok. poł. XIX w.
z cylindrycznym, mosiężnym, rozsuwanym tubusem, w partii uchwytu ozdobiona okleiną z drewna egzotycznego, barwionego; wokół obiektywu i okularu pierścienie z mosiądzu złoconego;
mosiądz, częściowo złocony, drewno egzotyczne, szkła optyczne (soczewki); dł. lunety złożonej 15 cm, po rozsunięciu 41 cm; średnica 3,7 cm.