Nr katalogowy: 801
„Wielka Literatura Powszechna”
Pod redakcją dr. Stanisława Lama. T. 1-6 (w 7 vol.).
Warszawa 1930-1933.
Pod redakcją dr. Stanisława Lama. T. 1-6 (w 7 vol.). Warszawa 1930-1933. Nakładem Księgarni Trzaski, Everta i Michalskiego, Warszawa, Krak. Przedm. 13, Gmach Hotelu Europejskiego, 28 cm, efektowna oprawa wydawnicza, półskórek czarny z tłoczeniami i złoceniami, brzegi kart barwione, liczne tablice oraz kilkaset ilustracji w tekście.
Stan bardzo dobry.
Pierwsze tak obszerne wydanie dziejów literatury światowej od starożytności do początku XX wieku powstało z wielkim rozmachem przy współpracy najwybitniejszych polskich historyków literatury.