Nr katalogowy: 702
Cukiernica
plater, Warszawa, Bracia Buch, k. XIX w.
wsparta na czterech nóżkach utworzonych z plastycznych gałązek winorośli; korpus wybrzuszony, ozdobiony puklami i reliefową
winną łozą z gronami i liśćmi; od frontu otwór na kluczyk (zachowany oryginalny); nakrywka na zawiasie wysklepiona
dekorowana podobnie jak korpus; zwieńczona plastycznym kwiatkiem; wnętrze złocone;
plater; wys. 14 cm, szer. 14,5 cm, głęb. 12,2 cm.
Warszawa, Bracia Buch, k. XIX w.