Nr katalogowy: 605
Para lichtarzy dwuświecowych
klasycystycznych
Miśnia, model Michaela V. Aciera (1736-1799)
z końca XVIII w., realizacja: ok. 1860
klasycystycznych
o kolumnowych, kanelowanych wklęsło trzonach z dwoma plastycznymi wiankami dębowymi i perełkowaniem u góry i u nasady szpulowej stopy ze złoconym, promienistym kanelowaniem i barwnymi bukietami. W tulejkach trzonów wkładki z okuciem metalowym, z wolutowym dwudzielnym ramieniem z tulejkami- na świece, z akantową szyszką pośrodku, z talerzykowymi profitkami z dekoracją kwiatową. Trzony skręcane ze stopą. Ślady reperacji przy jednym trzonie, obluzowany montaż, drobne ubytki dekoracji plastycznej (wianki);
porcelana, farby naszkliwne, złocenia, metal; wys. 26,5 cm;
sygnowane: kob. podszkl. skrzyżowane miecze z poziomą kreseczką poniżej rękojeści, złotem: 16., wyciski: 28., 70, ryte: H 25 (numer modelu)
Miśnia, model Michaela V. Aciera (1736-1799) z końca XVIII w., realizacja: ok. 1860