Nr katalogowy: 604
Pantofelek
Miśnia, XIX/XX w.
spiczasty, przydeptany pantofel z dekoracją dalekowschodnią motywem „stolikowym”;
porcelana, kobalt podszkliwny, farby naszkliwne, złocenia; wys. 5 cm, dł. ok. 16 cm;
sygn. od spodu na bladożółtym tle: kobaltem podszkl. skrzyż. Miecze.
Miśnia, XIX/XX w.
Wyrób galanteryjny, przeznaczony na damską toaletkę (na spinki?).