Christophe FRATIN (1801-1864)
Nr katalogowy: 203
Dżokej na klaczy
Francja, odlew k. XIX w.
koń w cwale; jeździec lewą ręką trzyma wodze, w prawej - wznosi szpicrutę; rzeźba osadzona nad podstawą na 4-grannym wsporniku; podstawa wydłużona, zamknięta łukowo na obu końcach; krawędzie profilowane, wierzch fakturowany, z sygnaturą:
„FRATIN”;
brąz, odlew patynowany; wys.47,5 cm, dł. 62,5 cm, szer. 22 cm.
Francja, odlew k. XIX w.