Romuald ORAMUS (ur. 1953)
Nr katalogowy: 346
Przed kąpielą
- z cyklu "Rytuały codzienności" XVI, 2002-2003
olej, płótno, 100 x 140 cm; sygn. l. d.
olej, płótno, 100 x 140 cm;
sygn. l. d.: monogramem: R wpisane w O;
na odwrocie opis obrazu, autorski podpis: Romuald Oramus
Obraz należy do cyklu prac - Rytuały codzienności (1997-2004);
był wielokrotnie wystawiany na wystawach indywidualnych autora:
2004: Galeria Pryzmat, Kraków; Galeria DAP, Warszawa; 2006:
Miejska Galeria Sztuki, Zakopane; Zamek w Pieskowej Skale;
Galeria Sztuki Wozownia, Toruń; 2007: Muzeum Archidiecezjalne, Kraków; 2008:
Muzeum Archidiecezjalne, Warszawa, Katowice.
Literatura:
Romuald Oramus. Radość iluzji malarskiej. Eseje o sztuce, Kraków 2004
Romuald Oramus. Malarstwo z lat 1997-2005, Miejska Galeria Sztuki, Zakopane 2006;
Romuald Oramus. Pomiędzy obrazem i grafiką. Prace z lat 1981-2006, Muzeum Archidiecezjalne, Kraków 2007