Nr katalogowy: 911
Komoda w stylu późnego klasycyzmu
sosna, fornir - orzech;
Niemcy lub Austria, pocz. XIX w.
o prostych bokach i nieznacznie wybrzuszonym froncie, dwuszufladowa, wsparta od frontu na dwóch rzeźbionych, malowanych i pozłacanych nóżkach w kształcie lwich stóp, a z tyłu na graniastych, zbieżnych u dołu wygiętych. Całość fornirowana. Blat ujęty szerokim obramieniem, z polem wewnętrznym wyklejonym wzorzystą okleiną. Okucia mosiężne, repusowane. Uchwyty półokrągłe na kartuszowych szyldach (prostokątne o wklęsłych narożach). Szyldy zamków owalne. Na frontowych narożach u góry dekoracyjne apliki z wolutami u góry i spływającymi spod nich gałązkami z liśćmi laurowymi;
sosna, fornir - orzech; 82,3 x 108 x 53 cm.
Mebel o typowym klasycyzująco-empirowym kształcie i dekoracji, prosty i elegancki. Jego ozdobą jest wzorzysta okleina oraz wyróżniające się rzeźbione lwie nóżki.