Nr katalogowy: 907
Biurko w stylu modernistycznym
mahoń, brzost, drzewo iglaste, fornir - orzech;
Europa Zachodnia, Włochy?, lata 40. XX w.
z prostokątnym blatem, wokół którego na bokach i z tyłu niewysoka galeryjka, z pięcioma szufladami w oskrzynieniu (parami głębokich na bokach i pojedynczą płytszą pośrodku), z miejscem na kolana między nimi, wsparte na czterech tralkach, zbieżnych, kanelowanych, ustawionych ukośnie do blatu. Całość fornirowana, a na bocznych, dolnych szufladach okleina ułożona w układzie kopertowym z kontrastowych arkuszy forniru. Kluczyny intarsjowane w formie tarcz;
82 x 142 x 81 cm.
Biurko o nowoczesnej formie, nawiązującej do klasycyzmu.