Nr katalogowy: 816
Plakieta owalna
z godłem Księstwa Warszawskiego;
Polska, pocz. XIX w.
owalna tarcza metalowa z półplastycznym orłem w koronie, z berłem i jabłkiem w szponach (w formie z okresu Księstwa Warszawskiego); korpus malowany
srebrną farbą, insygnia - złocone; tło czerwone, matowe (świeżo odnawiane); brzegi plakiety wypukłe, z motywem laurowych, pozłoconych liści
przewiązanych wstęgą; u dołu kokarda; w zwieńczeniu - królewska korona zamknięta, złocona, z dodanym (wtórnie) drewnianym krzyżykiem na kuli;
spód z drewna, częściowo czernionego, fazowanego na krawędziach.
żeliwo malowane, drewno; wys. 29,5 cm, szer. 16,5 cm, głęb. ca 4 cm
Polska, pocz. XIX w.